Кілька слів про ТЦУ в КІК…

Особливого шарму всій цій ТЦУшно-КІКівській історії надає той факт, що ТЦУ-документацію для КІК потрібно буде робити «відповідно до вимог статті 39 ПКУ). Це просто свято якесь!

Ось, наприклад, така цитата..

39.3.3.5. Платник податків, що здійснює контрольовані операції із сировинними товарами, повідомляє центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, про укладення відповідного договору (контракту) за формою та в порядку, передбаченими підпунктом 39.3.3.3 підпункту 39.3.3 цього пункту.

Направлення платником такого повідомлення є підтвердженням того, що узгодження суттєвих умов договору (контракту), зокрема характеристик та ціни товарів, обсягу, умов постачання, оплати та відповідальності, здійснювалося сторонами контрольованої операції на момент укладення такої угоди.

Якщо інформація, зазначена у повідомленні, узгоджується із фактичною поведінкою сторін або з іншими фактами контрольованої операції, порівняння ціни контрольованої операції з котирувальними цінами проводиться на найближчу дату до дати ціноутворення, узгодженої сторонами контрольованої операції.

Перекладемо це мовою КІК. Отже, КІК (припустимо, компанія юрисдикції США) зобов’язана: повідомити українську податкову про укладення відповідного договору (контракту) за формою та у порядку, передбаченими підпунктом 39.3.3.3 підпункту 39.3.3 цього пункту.

Форму Повідомлення, звісно, спеціально для КІК ніхто не розробляв. І так зійде… Але, як завжди, купа милих нюансів. Так, у Повідомленні є дві невинні графи.

 Перша – код ЄДРПОУ.

 Друга – найменування контролюючого органу, в якому платник перебуває на обліку.


Ще раз – це все про КІК. Тобто, щоб контролер мав можливість здати звіт про КІК (якщо у цього КІК виникли ТЦУ-контрольовані операції)

Цьому КІК необхідно:

  • отримати в Україні код ЄДРПОУ,
  • встати на облік в української податкової.

P.S. І це ми ще про кабінет та ЄЦП не говорили…

сподіваємось, що ця стаття корисна для вас

Якщо ви розумієте, що вам важливо впровадити описані інструменти, але є сумніви, що вдасться зробити це якісно самостійно, залишайте заявку і ми розповімо вам, як ми можемо допомогти вам

Рекомендовані статті

26.10.2025
ТЦУ

Розвиток ТЦУ в Україні (ч.2)

Починаючи з 2020 року, система трансфертного ціноутворення (ТЦУ) в Україні зазнала суттєвих змін. Законодавець активно впроваджував норми, що відповідають міжнародним підходам ОЕСР, розширював обов’язки платників податків і посилював інструменти контролю.
26.10.2025
ТЦУ

Розвиток ТЦУ в Україні (ч.1)

Трансфертне ціноутворення (ТЦУ) – система встановлення відповідності умов операцій між пов’язаними підприємствами принципу «витягнутої руки». Правила трансфертного ціноутворення в Україні закріплено у статті 39 Податкового кодексу України та діють з 01 вересня 2013 року.
24.10.2025
BEPS кік податкове резидентство ТЦУ

Аналіз кейсу: «Блогерку звинувачено в ухиленні від сплати податку на 11,5 млн грн»

У медіа днями з'явилася  інформація про нову «справу року»: блогерку звинувачують в ухиленні від сплати податку аж на 11,5 млн грн.